Yemek Tarifleri


Baklava TarifiSevgili hanımlar bu gün sizlere Baklava Tarifinin nasıl yapıldığını konumuz üzerinden göstermek istiyoruz. Tatlı tarifleri kategorimizin bu tatlısını duymayanınız yoktur. Bu muazzam tatlıyı siz evde kendiniz yapmak isterseniz tarifimizi okumanızı tavsiye ederim. Şimdi baklavamız için gerekli olan malzemeleri sayalım.

BAKLAVA TARİFİ
Baklava Malzemeleri
1 bardak sıvı yağ,
1 bardak süt,
3 yumurta,
Bir tutam tuz,
Yarım çay bardağı sirke,
1 paket nişasta,
Yarım paket margarin
250 gr tereyağı
500 gr ceviz
Şerbeti için ise 1,5 kg toz şeker ve 1,5 litre su
Baklava Tarifi
Baklava Tarifi
Baklava Yapılışı
Şimdi ise değerli hanımlara özel olarak baklava tarifinin yapılışı için öncelikle hamur malzemeleri derin bir kaba konarak yoğurulmaya başlanır ve böylece hamur dört parçaya bölünerek her parçadan 15 adet ceviz büyüklüğünde bezeler yapılır. Ayrıca bezelere nişasta serpilerek hamur daha kolay açılır ve 15 tanesi üst üste konarak tepsi büyüklüğüne getirilir. Ardından ise daha önceden hazırlanan çekilmiş ceviz üzerine serpilir. Son olarak ise baklavanın üstüne tereyağ veya margarin dökerek fırında pişirilmektedir. Böylece şerbet soğumuş baklavanın üzerine dökülerek servis edilir.Dillere destan baklavamızın tarifini sizlere verdik. Afiyet olsun.

Baklava Nasıl Yapılır
Oktay Usta Baklava tarifi
Baklava Tarifi Oktay Usta
Baklava tarifi videolu
Videolu Baklava Tarifi

0 yorum:

Yorum Gönder

Yemek Tarifleri sitemizin içeriklerinin ve sitemizde bulunan herhangi bir materyalin kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tıklanabilir link olarak sitemizin adresi (www.kolayyemektariflerin.com) kaynak gösterilirse alıntı yapılabilir.
İletişim: iqx2ekin(et)gmail.com / Her hakkı saklıdır. © 2015 / Yemek Tarifleri / Tatlı Tarifleri / Kurabiye Tarifleri / Pasta Tarifleri