Yemek Tarifleri


Kıymalı YemeklerKıymalı Yemekler başlıklı tarifimizde sizlere kıymalı patates yemeğinin tarifini vereceğiz. 4 kişilik bu ana yemek tarifimizin hazırlanma süresi ise 15 dakikadır. Tencerede pişirebileceğiniz bu yemeğimizin pişirme süresi ise 20 dakikadır.
Kıymalı Yemekler
Kıymalı Yemekler
Kıymalı Patates Yemeği Malzemeleri
4 tane orta boylarda patates
250 gram kıyma
2 tane domates
2 tane orta boylarda soğan
2 tane defne yaprağı
Size yetecek kadar tuz
Size yetecek kadar karabiberKıymalı Yemekler

Kıymalı Patates Yemeği

Kıymamızı kavuruyoruz. Soğanlarımızı ve biberlerimizi yemeklik olacak şekilde doğruyoruz. Birazcık sıvı yağıyla birlikte kıymaya ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Soğanlarımızın yanmaması için suyunu azcık salıyoruz. Ardından yarım çay bardağında sıcak suyumuzu ekliyoruz. Soğanlarımızı kavurduktan sonra tenceremize salçamızı koyuyoruz. Salçayı azcık kavuralım. Yarım çay bardağında soğuk su dökelim. Bu şekilde çözdürmüş oluruz. Küçük şekilde doğradığımız domatesleri ve tuzumuzu ekliyoruz. Pişirme işlemimize devam ediyoruz. Kıymalı yemekler kategorimizin ilk tarifine devam ediyoruz.

Eğer yayvan bir tencere kullanıyorsak patatesleri bölmeyelim, yuvarlak şekilde doğrayalım ve tenceremizin taban kısmına kıymalı harcı üstüne dağıtarak dökelim. Veya yayvan tencere kullanmıyorsanız patateslerimizi iri iri küp olarak doğrayabilir ve yine aynı şekilde kıymalı harcı içine atalım. Baharat seviyorsak en üst kısma iki adet kuru defne yaprağı koyalım ve pişince yaprakları çıkaralım. Sevmiyorsak bu işlemi yapmayabiliriz. Herkese afiyet olsun. Kıymalı yemekler kategorimizin ilk tarifi kıymalı patates yemeği tarifi burada bitti.

1 yorum:

  1. size yetecek kadar tuz ve karabiber ne ya bi miktar belirtseydin acemiyiz işte daha göz kararı tuz ve baharat atma özelliği eklenmedi bana :/

    YanıtlaSil

Yemek Tarifleri sitemizin içeriklerinin ve sitemizde bulunan herhangi bir materyalin kopyalanması kesinlikle yasaktır. Tıklanabilir link olarak sitemizin adresi (www.kolayyemektariflerin.com) kaynak gösterilirse alıntı yapılabilir.
İletişim: iqx2ekin(et)gmail.com / Her hakkı saklıdır. © 2015 / Yemek Tarifleri / Tatlı Tarifleri / Kurabiye Tarifleri / Pasta Tarifleri