Çorba Tarifleri

Arap Aşı Çorbası Tarifi

Arap Aşı Çorbası Malzemeleri

2 bardak un
4 kaşık yağ
3 bardak tavuk suyu
1 kaşık salça ya da 3 domates
1 piliç
Yeterince toz kırmızı
biber
Yeterince tuz

Arap Aşı Çorbası Yapılışı
Evvelden temizlenmiş piliç bütün olarak haşlanır. Eti iyice yumuşatılır.
· Bir tepsiye şöyle Arap aşı yapılır: “İki bardak elenmiş un bir buçuk bardak su içerisinde karıştırılarak eritilir. Sonra üç bardak piliç suyu ile ateşte tuzu da katılarak koyuca bir bulamaç yapılır. Büyükçe bir tepsiye dökülür, düzgünce yayılır, soğutulur.”
· Bir tencerede üç kaşık yağ kızdırılır. İki fincan un hafifçe kavrulur. Üzerine tuz ve dört bardak piliç suyu, acı kırmızı biber katılır, karıştırılır, kaynatılır. Böylece çorba hazırlanmış olur. Bu çorbanın içerisine pişen pilicin etlerinden küçük parçalar halinde kemiksiz olarak katılır.
· Tepsinin içerisindeki unlu bulamaç masanın üzerine konur. Çorba da küçük kaplara katılarak servis yapılır. Çorba çok sıcak, Arap aşı soğuk olur. Sofradakiler sinide önlerine düşen kesilmiş parçalardan alarak sıcak çorbaya batırır öyle yerler.

Benzer TariflerEzogelin Çorbası TarifiTortellinili Pesto Minestrone TarifiMalhıta Çorbası TarifiÖrdek çorbası (Endonezya) TarifiEkşili Çorba TarifiTarhana Tarifi

— Sponsorlu bağlantılar —

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
tarifi videoları,4-6 kişilik yemek tarifleri, yemek tarifleri videoları,nefis yemek tarifleri tatlı tarifi videoları,çorba tarifi sebze yemeği tarifi, makarna tarifi, tatlı tarifi,et yemekleri tarifi jigolo diyari jigolo ajansimiz jigolo sahibinden jigolo ilan sitesi jigolo kayitci jigololar ariyorum