Ev Yapımı Kakaolu Puding Tarifi

 • üzerinde 27 Kasım 2020
 • Likes!
ev yapimi kakaolu puding 5fa5b1d6ac7af e1606497597891

Ev Yapımı Kakaolu Puding Tarifi

Zahmetsiz, ergonomik bir sütlü tatlı hazırlamak isteyenlerin fazlaca beğeneceği Ev Yapımı Kakaolu Puding tarifimi sizlerle paylaşmak istedim.

Pudingi evindeki malzemelerle kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Bu tarifimin kıvamı tam anlamıyla benim sevdiğim puding kıvamı.

admin ajax

 

Pudinginizi orta ateşte bir çırpıcı yardımıyla karışmasını sağlayarak pişirin. Böylece hem topaklanmasını hem de dibinin tutmasını engellersiniz. Kaynadıktan sonrasında altını kısarak averaj 20-25 dakika pişirmeniz kafi olacaktır. Ben kimi süre ocaktan almadan 1 yiyecek kaşığı tereyağı ya da 2-3 parça çikolata ekliyorum. İsterseniz ilave edebilirsiniz.

Merhabalar Sevgili Dostlar, Zahmetsiz, ergonomik bir sütlü tatlı hazırlamak isteyenlerin çok beğeneceği Ev Yapımı Kakaolu Puding tarifimi sizlerle paylaşmak istedim. Pudingi evindeki malzemelerle kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Bu tarifimin kıvamı tam anlamıyla benim sevdiğim puding kıvamı. Pudinginizi orta ateşte bir çırpıcı yardımıyla karıştırarak kirli̧irin. Böylece hem topaklanmasını hem de dibinin tutmasını engellersiniz. Kaynadıktan sonrasında altını kısarak averaj 20-25 dakika kirli̧irmeniz kafi olacaktır. Ben kimi süre ocaktan almadan 1 yiyecek kaşığı tereyağı ya da 2-3 parça çikolata ekliyorum. İsterseniz ilave edebilirsiniz. Beni doğrusu @mutfaksirlari ni takip etmeyi, bolca oranda ❤️ bırakmayı dikkatsizlik etmeyin😊💕 Ev Yapımı Kakaolu Puding Malzemeler: 1 litre süt 1 su bardağı toz şeker 4 yiyecek kaşığı buğday nişastası 4 yiyecek kaşığı kakao 1 tane vanillin 1 yiyecek kaşığı tereyağı (isteğe göre) Yapılışı: Şeker, kakao ve nişastayı tencereye alın. Azca azca sütü ilave edin ve çırpın. Kalan sütü de ilave ederek karıştırın. Puding kıvamını alıncaya kadar kısık ateşte karıştırarak kirli̧irin. Kıvama gelen muhallebiye vanillin ve tereyağını ilave ederek çırpın. Kuplara ya da bardaklara paylaştırın. Oda sıcaklığına gelip üstü kabuk bağlayıncaya dinlendirin. Üstünü hindistan cevizi, toz fıstık ve rende çikolata ile süsleyin ve buzdolabına alın. 1-2 saat soğuttuktan sonrasında servis yapın.

Tarifimi denediğinizde benimle instagram da paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin 🙂

Sizin uyguladığınız tariflerimi hikayemde sizin fotoğraflarınızla paylaşmayı fazlaca isterim 🙂 

 

Malzemeler:

 • 1 litre süt
 • 1 su bardağı toz şeker
 • 4 yiyecek kaşığı buğday nişastası
 • 4 yiyecek kaşığı kakao
 • 1 tane vanillin
 • 1 yiyecek kaşığı tereyağı (isteğe nazaran)

Yapılışı:

 1. Şeker, kakao ve nişastayı tencereye alın. Azca azca sütü ilave edin ve çırpın. Kalan sütü de ilave ederek karıştırın.
 2. Puding kıvamını alıncaya kadar kısık ateşte karışmasını sağlayarak pişirin.
 3. Kıvama gelen muhallebiye vanillin ve tereyağını ilave ederek çırpın.
 4. Kuplara ya da bardaklara paylaştırın. Oda sıcaklığına gelip üstü kabuk bağlayıncaya dinlendirin.
 5. Üstünü hindistan cevizi, toz fıstık ve rende çikolata ile süsleyin ve buzdolabına alın. 1-2 saat soğuttuktan sonrasında servis yapın.

 

Makale Etiketleri:
Makale Kategorileri:
Pratik Tarifler · Tatlılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir