Et Yemeği Tarifleri

Kuzu İncik Haşlama

Kuzu İncik Haşlama Tarifi, {Nasıl} Yapılır
Kuzu İncik Haşlama Tarifi var bugün. Bilmiyorum seviyor musunuz fakat ben bilhassa çocuklarıma bol miktarda yedirmeye çalışıyorum. Kuzu eti yumuşak olduğundan sevmiş olarak yiyorlar.
Yapılışı itibariyle oldukça ergonomik bir yiyecek olan Kuzu İncik Haşlamayı zamanınız kısıtlı ise düdüklü tencerede pişirmeniz zekice olacaktır. Düdüklü tencerede 20 dakikada pişen kuzu incikler, düzgüsel tencerede 1 saatte sadece pişiyor şundan dolayı.
Kuzu İncik Tarifine geçmeden ilkin yapılışı bakımında benzettiğim öteki bir leziz yiyecek olan Püreli Dana Rosto Tarifime de bakmadan geçmeyin derim. Şimdi leziz bir kuzu incik haşlama {nasıl} yapılır görmek için aşağıdaki detaylı tarife bir bakalım.

Kuzu İncik Haşlama

Hazırlama Süresi20 dakika Pişirme Süresi40 dakika Toplam Süre1 saat

Porsiyon :4 Kişilik

Tarifi Yazdır

Malzemeler:4 tane kuzu incik3 tane patates2 tane havuç2 diş sarımsak5 su bardağı su2 çorba kaşığı zeytinyağıTuz, tane karabiberTerbiyesi İçin:1 çorba kaşığı un1 tane yumurta sarısı½ limonun suyu1 çorba kaşığı yoğurt
Yapılışı:Düdüklü tencereye zeytinyağını koyup ısıtın. İnciklerin her tarafını çevirerek dağlayın (mühürleyin). Sıcak suyu üstlerine dökün. Sarımsak, tuz ve karabiberi de koyun. Kapağını kapatıp 20 dakika haşlayın.İncikler yumuşayınca, sebzeleri istediğiniz büyüklükte doğrayarak koyun. Düdüklü tencerenin kapağını bu sefer açık tutarak sebzeler yumuşayana kadar pişirmeye devam edin. Terbiyesini hazırlayın.Terbiyeyi hazırlamak için tüm malzemeleri bir kasede karıştırın. Haşlama suyundan bir kepçe alıp terbiyeye koyarak hızlıca karıştırıp terbiyeyi açın. Daha akışkan hale gelen terbiyeyi inciklerin üstüne döküp karıştırın ve 1-2 taşım kaynatıp altını kapatın.

İlave Bilgiler:Düdüklü tencere kullanmak istemezseniz, düzgüsel tencerede de bu basamakları takip ederek aynı şekilde hazırlamanız mümkün. Sadece pişme süresinin uzayacağını da hesaba katmalısınız. Ek olarak pişerken haşlamanın suyu azalabilir, sıcak su ilave etmek durumunda kalabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
tarifi videoları,4-6 kişilik yemek tarifleri, yemek tarifleri videoları,nefis yemek tarifleri tatlı tarifi videoları,çorba tarifi sebze yemeği tarifi, makarna tarifi, tatlı tarifi,et yemekleri tarifi jigolo diyari jigolo ajansimiz jigolo sahibinden jigolo ilan sitesi jigolo kayitci jigololar ariyorum