Tatlı tarifleri

mıhlama nasıl yapılır

Mıhlama Tarifi Lezzetini reel Trabzon peyniri ve ince mısır unundan alan mıhlama, ( diyerek de bilinir, Trabzon tarafında ismiyle yapılır) Karadeniz’e gitme sebebiniz olmasın. Doğru ürünleri bulduktan sonra ve tanımı de doğru bir şekilde uyguladıktan sonra evde de mıhlama yahut diğer adıyla kuymak hazırlayıp, kahvaltı sofranızı şölene çevirebilirsiniz. Mıhlama Tarifi İçin Malzemeler Mıhlama Tarifinin Püf Noktası İnce çekilmiş ve taze mısır unu beraberinde kazeini (süt köpüğü) alınmış yalın yağ biçiminde de bilindik tereyağı kullanmanız mıhlamanın keyfini arttıracaktır. Mıhlama Tarifinin Pişirme Önerisi Su yerine süt kullanmayı tercih edebilirsiniz.Trabzon peyniri yerine eriyebilen çeçil peyniri de kullanabilmeniz mümkün.

 

Mıhlama Tarifinin Servis Önerisi Tereyağının donmaması için sıcak sıcak bekletmeden servis edin. KİŞİSEL ÜYELİK İŞLETME ÜYELİĞİ Mıhlama 24 Mart 2022 Karadeniz Bölgesi’ne ilişkin olan mıhlama; Gürcistan, Kafkasya ve Azerbaycan’dahi dahi tüketilir. Ana malzemeleri peynir, tereyağı ve mısır unudur. Soğuk algınlığına iyi gelmesinin beraberinde ateş düşürücü özelliği de mevcuttur. Malzemeleriniz hazırsa, ustasından mıhlama yapımı için tarife başlayabiliriz. Beğendiğiniz tarifleri sevdiklerinizle paylaşmayı unutmamalısınız.

 

Dünyadan en en son haberler, Türkiye’den haberleri, ekonomi dünyasından en flaş ilerlemeler için uygulamalarını kullanabilmeniz mümkün. Kuymak tanımı Kuymak tanımı Karadeniz mutfağının en sevilen lezzetlerinin başında gelen mıhlamanın nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız sizi bu türlü alalım. Kuymak yahut kuymak biçiminde de isimlendirilen mıhlama nefis Trabzon peynirinin tel tel uzamasıyla, kahvaltılara renk katıyor.

Kuymak Püf Noktaları Kuymak için ilk olarak malzemeleri sıralayalım: 2 kaşığı kadar tuzlu tereyağı 1 su bardağından az oran noksan mısır unu Yarım su bardağı kadar sıcak su 100 yahut 150 gr kadar taze çeçil peyniri 1 su bardağı kadar rendelenmiş kaşar Kuymağı bütün püf noktalarını öneme alarak adım adım yaptığınızda parmaklarınızı yiyeceğiniz bir tat meydana çıkacaktır. Kavrulan unun içine azıcık azıcık ve karıştırarak su katılır. Un ve su birbiri ile karışarak düzgün bir kıvam alana kadar karıştırılmaya devam edilmelidir. Ardından üstüne ilk olarak taze çeçil peyniri eklenmeli ve derhal akabinde dahi kaşar peyniri eklenmelidir. Bu sırada bir kez karıştırılıp bırakılmalı ve kuymak üstüne tereyağı çıkana kadar ocakta bekletilmelidir.

 

Kuymak’ı Daha Nefis Yapacak Lezzet Önerileri Kuymak başlı başına epey leziz olan gıdalardan bir tanesidir. Kuymak üstüne hafif tereyağında kavrulmuş olan çemenli yahut çemensiz olan pastırmaları dizebilirsiniz. Kuymak Sunumları Kuymak epey klasikleşmiş olan yalın durumu ile çok şık, çok hoş olan bir lezzettir. Fakat birtakım sunu farklılıkları ile kuymak’ı daha değişik duruma getirmek mümkün olabilir. Bir diğer sunu şayet klasik yalın olan kuymak üzerini maydanoz, taze soğan, dereotu gibi birtakım yeşillikler ile süslenerek sunulmasıdır.

Aynı vakitte tereyağında kavrulmuş olan pastırma yahut çok ince dilimlenmiş olan sucuklar ile kuymak üzeri süslenebilir. Bir porsiyon kuymak tüketilirken kesinlikle beraberinde ekmek yendiğini de hesaba katacak olursak ekmeğinde kalorisi kuymak’ın kalorisine eklendiğinde daha dahi yüksek kalori tüketilmiş olunuyor. Kanuna uyumsuz ve destursuz olarak kopyalanamaz, diğer yerde yayınlanamaz. Tam ölçüsünde mıhlama tanımı Karadeniz mutfağının ünlü mıhlaması, eridiğinde görüntüsüyle kendisine hayran bırakan kolot peyniri ve ince mısır unundan gerçekleşiyor. Adı her ne olursa olsun kahvaltılarımızda her daim farklı bir yeri olan mıhlama tam ölçüsünde tanımı ve püf noktaları ile şimdi haberimizde…

 

Hafta sonu kahvaltılarından sonra şimdi de Ramazan’dahi sahur vakitlerinde menülerimizde konumunu almaya hazırlanıyor. Mıhlama Tarifi için Malzemeler 4 kaşığı tereyağı 4 yemek kaşığı mısır unu 2 su bardağı su 300 gr Trabzon kolot peyniri (dil peyniri yahut çeçil peyniri de olabilir) ? Öncelikle tereyağını sahana alıp ocağın altı kısık bir şekilde eritin ki tereyağı yanmasın. Sıcak un, soğuk su ile buluşunca topaklanmasına önlemek için karıştırmaya devam etmeliyiz. Kısık ateşte kaynayan karışımın kabarcıklarından üstüne tereyağı çıkıp tavanın kenarlarında birikmeye başladığında peyniri ilave etme zamanı gelmiş demektir. Trabzon peynirini elinizle tel tel ayırarak tavaya ekleyin ve ara ara karıştırarak mıhlamayı kısık ateşte pişirin.

 

Evde mısır ekmeğiniz varsa mıhlamayı servis etmek için en iyi opsiyon olacaktır. Karadeniz’in tertemiz havasında doğayla iç içe yaşam sürdüren biri için olağanüstü sıhhatli ve enerji verici bir yemek mıhlama. Ama evden işe işten eve biçiminde bir yaşamı olan bir büro çalışanı için azıcık ağır kaçıyor. 150 gramı dahi öyle gözünüzde büyütmeyin 3-4 kaşık kadar ancak olur. Ama hoş hoş yemekler yerken sağlığınızdan dahi olmanızı istemiyorum. İşte Mıhlama (kuymak) tanımı Mıhlama, bölgesine ilişkin genellikle kahvaltıların vazgeçilmez yemeklerinden bir tanesidir. Aralarındaki ayrım, içlerinde sarfedilen malzemelerin oranındaki farklılıklarından sebeplenmektedir. KUYMAK TARİFİ İÇİN MALZEMELER Yaklaşık olarak 4 şahıs için olan tanım için malzemeler;

 

KUYMAĞIN YAPILIŞI Önce bir tava alınır. Kuymak, Türkçe bir sözcük olup Anadolu’nun diğer yörelerinde peynir kullanılmadan hazırlanan arpa ve buğday lapalarını açıklamak için tüketilir. Tereyağı yerine kaymak kullanılarak hazırlanırsa Trabzon’dahi yayla kuymağı Rize’de hoşmerim olarak adlandırılmaktadır. “Çürük” kuymak biçiminde de adlandırılır; yemeğe peynirin konulması adımına “peyniri çürütmek” de adı verilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
tarifi videoları,4-6 kişilik yemek tarifleri, yemek tarifleri videoları,nefis yemek tarifleri tatlı tarifi videoları,çorba tarifi sebze yemeği tarifi, makarna tarifi, tatlı tarifi,et yemekleri tarifi jigolo diyari jigolo ajansimiz jigolo sahibinden jigolo ilan sitesi jigolo kayitci jigololar ariyorum