Ödem Atıcı Beyaz Çay

  • üzerinde 26 Şubat 2021
  • Likes!
odem atici beyaz cay 6032ed337c842

Merhabalar Sevgili Dostlar,Bildiğiniz benzer halde rejime son hız devam ediyorum. Zayıflama yolculuğumda tökezlediğimde doğru önerilerle her seferinde günü kurtaran da @dyt.dilansaglam oluyor. Hem ergonomik tarifleri hem de online olarak günlük tüketimimi takip etmesi verdiğim 6 kiloda fazlaca etkili oldu. Şimdi birazcık daha hız ekleyip günlük yürüyüşlere başlamak isterim fakat hem işler hem de kızım derken fırsat bulamıyorum. Her her neyse yolumuz uzun fakat güvenli adımlarla ilerliyoruz. 
Tartı değil mezura ile yaptığımız ölçümler çoğunlukla önceliğimiz oluyor ve ciddi bir incelme var. Ben ödemden yana oldukça mesele yaşıyorum. Bu çay oldukça kurtarıcı, evindeki malzemelerle olması da muhteşem💕Şimdi söz @dyt.dilansaglam da ☺️💦Ödem nedir?Dokularda aşırı sıvı birikmesi sebebiyle oluşan bir sağlık sorunudur.İlaçlar,hamilelik,enfeksiyonlar,stres,hormonal değişimler,uzun süre aynı şekilde oturmak,uyumak,tuzlu besinler,alkol kısacası pek fazlaca besinin tetiklediği bizleri rahatsız eden bir durumdur.🥬Ödemi atan yiyecekler nedir?🌰Magnezyumdan zengin besinler.Yeşil yapraklı sebzeler,yeşil sebzeler,fındık,kepekli tahıllar vücudun su tutma oranını düşürmeye destek sunar.🥕🍌B6 vitamini içeren besinler. Muz, ceviz, havuç, ıspanak, karnabahar vs Potasyum içersen besinler.Sodyum seviyesini düşürdüğü için idrar tüketimini artırarak su tutulumu azaltır.Muz,avokado,domates,incir,kabak,bezelye,süt,yoğurt vs🥑🍅🥛Bolca oranda ❤️ bırakmayı ve beni instagram @mutfaksirlari hesabımdan takip etmeyi dikkatsizlik etmeyin🙏💕
Malzemeler:500 ml su (2,5 su bardağı) bir avuç maydanoz,1 tane çubuk tarçın,1-2 tane karanfil2 poşet beyaz çay Yapılışı:Maydanoz, tarçın, karanfil ve suyu ocağa alıp kaynatın. Kaynayınca ocağın altını kapatın.İçine 2 poşet beyaz çay ilave edin 3-4 dakika demleyin ve süzgeçten geçirin.İster sıcak ister soğuk için. Benzer Yiyecek TarifleriHibiskus ŞerbetiTavuklu SalataEv Yapımı LimonataFırında SomonBiftekli SalataÜzüm KompostosuFırında Karides ŞişDukan Rejimi Tarifleri: Yoğurtlu Yumurta (Yulaf Ezmeli)

Makale Kategorileri:
huyu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir